Обласний центр планування сім`ї та репродукції людини


      З метою покращення стану репродуктивного здоров’я населення області (як важливої складової загального здоров’я, що значно впливає на демографічну ситуацію) та створення належних умов для реалізації репродуктивної функції та планування сім’ї в області у 1997 році було створено службу планування сім’ї, яку очолює Центр планування сім’ї та репродукції людини. 

     В центрі репродукції працюють 8 лікарів, з них з вищою категорією - 3, першою - 3, сертифікат-спеціаліста - 2. Молодших спеціалістів з медичною освітою - 5, з них з вищою категорією -4, з другою - 1.

       Керівником центру є Марфіна Яна Антонівна, кандидат медичних наук, експерт Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації, лікар-акушер-гінеколог вищої кваліфікаційної категорії, нагороджена Почесною відзнакою Чернівецької обласної ради "За заслуги перед Буковиною":


Лікарі центр планування сім’ї та репродукції людини забезпечує консультативну допомогу і надає інформацію з питань планування сім’ї, репродуктивного здоров’я, статевого виховання на Буковині та приймають пацієнтів з питань:

  • гінекологічної ендокринології та лікування неплідності,
  • невиношування,
  • попередження небажаної вагітності,
  • консультація лікаря-уролога, сексопатолога,
  • консультація лікаря ендокринолога,
  • консультація лікаря-імунолога клінічного.

Основні напрямки роботи:

1. Загальне консультування населення з питань регуляції народжуваності, формування відповідальної дітородної поведінки.
2. Консультування відносно методів планування сім’ї, репродуктивного здоров’я і сексуальної поведінки.
3. Дошлюбне консультування; преконцепційна підготовка до вагітності.
4. Діагностика та консультування при чоловічій та жіночій безплідності.
5. Ведення реєстру, проведення обстеження, підготовка документів та направлення жінок з безплідністю, які потребують направлення для проведення першого курсу лікування безплідності методами допоміжних репродуктивних технологій за абсолютними показаннями (відсутність, або повна непрохідність обох маткових труб; сурогатне материнство) за бюджетні кошти у Прикарпатський центр репродукції людини.
6. Ведення реєстру жінок репродуктивного віку, яким вагітність та пологи загрожують життю (для забезпечення призначення сучасних методів контрацепції).
7. Консультації при гінекологічних ендокринних порушеннях;
8. Консультування, діагностика при невиношуванні (після першого самовільного викидня).
9. Консультації з приводу вибору методів контрацепції для попередження небажаної вагітності.
10. Консультування з приводу профілактики захворювань, які передаються статевим шляхом.
11. Діагностика та лікування запальних захворювань чоловічих статевих органів.
12. Діагностика статевих розладів, консультації з проблем статевого життя.
13. Консультування, діагностика захворювань ендокринної системи.
14. Консультування, діагностика імунологічних станів.
15. Консультування юристом.

Спеціалісти центру планування сім’ї та репродукції людини надають організаційно-методичну допомогу кабінетам лікувально-профілактичних закладів області з питань планування сім’ї та репродукції людини; проводять санітарно-просвітницьку роботу з питань відповідального батьківства та підтримки сім’ї, профілактики захворювань репродуктивної системи, здорового способу життя, планування сім’ї, безпечного материнства.

Розташування центру планування сім’ї на базі багатопрофільного медичного діагностичного центру є зручним для обслуговування пацієнтів, адже це дає змогу комплексно, ретельно та якісно обстежити пацієнтів за якомога коротший час.
Comments