Відділ ендоскопії


     Пріоритетне місце в обстеженні органів шлунково-кишкового тракту та бронхолегеневої системи відводиться ендоскопічним методам дослідження – гастро,- колоно,- та бронхоскопії. Відділ ендоскопії функціонує з дня відкриття центру і оснащений сучасною ендоскопічною апаратурою японської фірми “OLYMPUS” та відео ендоскопічною стійкою фірми “FUJINON”. Для діагностики використовуються 6 езофагогастродуоденоскопів, 1 дуоденоскоп, 4 колоноскопи, 2 сигмоскопи та 1 бронхоскоп. 
    У відділі працює 8 лікарів ендоскопістів та 1 лікар-анестезіолог, з них 8 лікарів вищої кваліфікаційної категорії, 1 лікар першої категорії. Всі лікарі являються членами Асоціації лікарів-ендоскопістів України.
Молодших спеціалістів з медичною освітою - 6, з них з вищою кваліфікаційною категорією - 5,  з другою -1.
      Очолює відділ Білик Валентин Іванович, лікар-ендоскопіст вищої кваліфікаційної категорії,лауреат премії ім. Б.Л.Радзіховського та ім.В.Залозецького, експерт Департаменту охорони здоров'я облдержадміністрації :       Під час езофагогастродуоденоскопії проводиться визначення кислотності шлункового соку методом ендоскопічної рН-метрії.
       Для верифікації діагнозу при всіх обстеженнях проводиться забір матеріалу на цитологічне та морфологічне дослідження, а також на наявність хелікобактерної інфекції, забір харкотиння з метою висіву на мікобактерії туберкульозу, атипові клітини та чутливість до антибіотиків.

       Крім того у відділі широко використовується лікувальна ендоскопія:
  • ендоскопічна зупинка гострих шлунково-кишкових кровотеч за допомогою кліпатора з набором кліпс та ін’єкційних ендоскопічних голок;
  • видалення сторонніх тіл за допомогою корзинки Дорміа;
  • санація бронхів та введення в них лікарських засобів.

   В середньому за рік у відділі проводиться  22-23 тисячі ендоскопічних досліджень, що складає понад 50 % від усіх ендоскопічних досліджень в області. 

        На протязі  25 років лікарі відділу приймають участь в роботі виїзних ендоскопічних бригад в райони області для огляду диспансерних хворих гастроентерологічного та пульмонологічного профілю. Під час таких виїздів в середньому оглядається до 250-280 хворих за рік. 

        Лікарі відділу також надають екстренну консультативну ендоскопічну допомогу лікувально-профілактичним закладам області. Виконують до 100 виїздів на рік.

        На базі відділу організовано та проводяться курси інформації та стажування з ендоскопії для молодих спеціалістів, щоквартально проводяться переривчасті курси для лікарів-ендоскопістів області, а також періодично виїзні курси тематичного удосконалення.