Оптична комп‘ютерна капіляроскопія

    У відділі функціональної діагностики працює сучасний апарат “Капіляроскоп цифровий оптичний “Мікропорок”" від вітчизняно фірми по випуску діагностичного обладнання, який гарантує високу точність вимірювань показників та відповідність Європейським стандартам.

    Оптична комп‘ютерна капіляроскопія – це неінвазивний метод візуалізації, дослідження та збереження зображення капілярів, що дає можливість зробити висновки про стан мікроциркуляції крові.  Результатом обстеження є отримання статичного або динамічного зображення  кровотоку у даних судинах на екрані персонального комп”ютера, обробка та архівування даних,  виявлення та оцінка  морфологічних  та структурних змін мікроциркуляції в цілому. 

 
 
 

 Дослідження проводить лікар Скіпіна Наталія Євгеніївна

 

Кабінет 507

 

 


    Капіляроскопія дає можливість виконати повномасштабне дослідження мікроциркуляції організму (у випадку генералізованих порушень) та регіональних порушень мікроциркуляції , а також охарактеризувати метаболізм у тканинах. Капіляроскопічна картина є індикатором роботи цілісної судинної системи в різних сегментах: серце – артерії – капіляри – вени - серце.  Патологія капілярів супутня будь якому захворюванню.

    Порушення функціонування капілярів сприяє порушенню кровообігу, який викликає застій крові, порушення обмінних процесів, слідством якого є зниження імунітету, загострення хронічних і розвиток нових захворювань.

 

    Безперечні плюси діагностики:

 1. Унікальність - інші пристрої  не в силах «побачити» капіляри. Більшість сучасних діагностичних методів дають можливість визначити стан кровообігу тільки в середніх і крупних магістральних судинах, зміни в яких свідчать про те, що хвороба вже вступила в стадію, коли про профілактику вже пізно говорити;
 2. безболісність, відсутність ризику інфекції;
 3. капілярний кровотік спостерігається в «природному середовищі», що збільшує точність діагностики. 

    Саме контроль змін капіляроскопічної картини є найбільш інформативним в оцінці ефективності призначеного лікування.   

 

    Напрямки застосування капіляроскопії в медицині:

 • Неврології: хвороба Рейно, ангіотрофоневроз, розсіяний склероз, остеохондроз, судомний синдром, епілепсія,порушення мозкового кровообігу,гіпоталамічний та діенцефальний синдроми, головний біль, запаморочення, залишкові явища після нейроінфекцій, синдром хронічної втоми,атеросклероз,церебральна ангіодистонія.
 • Кардіології: гіпертонічна хвороба, порушення ритму серця, вроджені та набуті вади клапанного апарату серця, судинні дистонії, ішемічна хвороба серця, атеросклероз.
 • Педіатрії: вегетосудинна дистонія, головний біль,  швидке розумове виснаження, втомлюваність, інфантильність, артеріальна гіпотонія, гіпертонія.
 • Ендокринології: діабетична ангіопатія, діенцефальний синдром, патологія щитоподібної залози, клімактеричний синдром.
 • Психології: церебрастенія, гіпердинамічні синдроми, неврозоподібний і астено-невротичний синдроми, дитячі страхи та фобії, емоційна лабільність..
 • Акушерстві: токсикоз вагітності, синкопальні стани, запаморочення, вивчення стану мозкового кровопостачання вагітної для вибору тактики ведення пологів.
 • Спортивній медицині: об”єктивізація геодинамічних змін при дозованих фізичних навантаженнях.
 • Профілактичних оглядах залізничників, льотчиків та людей інших професій, пов'язаних із фактором підвищеного ризику.

             

    Протипоказань не виявлено.

  

    Підготовка до обстеження: 

 • пацієнтові пропонується не вживати надмірної кількості води; 
 • небажано перед дослідженням палити, вживати міцний чай, каву, алкоголь, медикаменти;
 • досліджуваного необхідно попередити про необхідність раціонального догляду за нігтьовим ложем - не можна зрізати кутикулу, піддавати шкіру пальців дії бензину, прального порошку, ацетону, лаку, соди і т.п.